سه شنبه 11 شهریور 1393 | | 2nd September 2014
آراس اس فروشگاه عضویت تماس خانه القیادات الشیعة

19167
۲۴ بهمن ۱۳۹۱
بخش خبر سایت - ایسلنا ،

حاج حسین قنبری کیست ؟

صبح خیزی و سلامت طلبی چون حافظ  ……  هـرچه کـردم هـمه از دولـت قـرآن کــردم

شاید بسیاری از اهالی تهران، اسم “حاج آقا نباتی” را شنیده باشند. پیر مهری که با دادن نبات متبرک و خواندن دعا بیماران لاعلاج را شفا میدهد. حاج حسین قنبری قائم معروف به حاج آقا نباتی از شاگردان عارف بزرگوار مرحوم استاد «سید ابوالحسن حافظیان» (از شاگردان شیخ حسنعلی اصفهانی(نخودکی)) است که در جوانی با رعایت ارشادات ایشان به مقاماتی دست میابد تا جایی که استاد ایشان بشارت میدهند: “الحمدلله که اشتباه نکردم و بعد از ۲۶ سال آن کسی را که میخواستم پیدا کردم … از امروز شما میتوانید برای امراض اشخاص طلب شفا کنید” … و سال هاست که منزل ایشان،محل رجوع مومنین است تا به واسطه ایشان به منبع بی پایان لطف الهی متصل شوند و با شستشوی خویش در دریای بی کران رحمت الهی از بیماری های روحی و جسمی رهایی یابند. این مستند، به معرفی حاج حسین قنبری و موارد متعدد از افرادی میپردازد که به دست ایشان شفا یافته اند.

ghanbari

نشانی منزلش میان اهالی منطقه یک، شهره است. دو کلمه «دکتر» و «نباتی» به هر منظور و از دهان هر کس بیرون بیاید و هر چند پیش درآمد جمله ای طولانی باشد، برای ساکنان خیابان جنب ایستگاه آتش نشانی دزاشیب کفایت می کند تا انگشتشان را به سمت کوچه ای نشانه روند و خانه ای قدیمی را نشان دهند که تمام ایام سال کانون توجه خانواده های بیماران لاعلاج و بدحال است. «دکترنباتی» در این خانه «امید به زندگی» با کمک «شفابخش مطلق» هدیه می دهد.

اینکه باور قلبی و نقطه اتصال روحی عده ای با خداوند به حدی است که اثرش، شعاعی به اندازه بیدار کردن امید زندگی و شفا یافتن هزاران نفر دارد، حقیقت محض است. «دکترنباتی» هم جزو همین دسته محسوب می شود. وی از سال ها پیش به چهره ای مشهور برای درمان بیماری های لاعلاج تبدیل شده و آوازه اش در جای جای نقاطی که بیماری با ناخوشی مزمن دست و پنجه نرم می کند، رفته است. البته به حق می توان این پیرمرد خوش برخورد را از نوادر روزگار و شاید از آنهایی دانست که فقط یک بار متولد می شوند، چرا که او بدون استفاده از دارو تنها با تکه ای نبات که دعای خاصی روی آن می خواند و صدالبته امید به خداوند، تاکنون هزاران نفر را از انتهای راه زندگی به آغوش گرم و مشتاق خانواده هایشان باز گردانده است. شهرت او به «نباتی» از همین جا سرچشمه می گیرد. هر چند عده ای با اشاره به تابلویی که در سر در خانه اش جا خوش کرده و ساعت ملاقات بیماران را در خود جای داده است، نام واقعی اش را «قائم قنبری» می دانند، اما همه او را با عنوان «حاجی نباتی» می شناسند.

استاد سید ابوالحسن حافظیان

استاد سید ابوالحسن حافظیان ( استاد حاج آقا نباتی )

خدا نکند روزی گرهی در کارتان بیفتد اما اگر گذرتان به خیابان شهید رمضانی و دارالشفای قائم افتاد، نگاهی به در ورودی آن بیندازید. اگر جای خالی دیدید جایزه دارید. هر کس حرف دلش را با خودکار یا ماژیک روی در نوشته است: «حاج آقا! آمدیم از راه دور مریض سرطانی داریم، التماس دعا ….»، «دکترنباتی؛ خانوادگی ناراحتی اعصاب داریم، التماس دعا …» و بعضی مشکلات دنیایی شان را با دکتر نباتی در میان گذاشته اند: «حاج آقا مستأجریم التماس دعا…» البته برخی از این خطوط با سماجت خودشان را در تیررس نگاهتان جای می دهند و بعضی با بی حالی و بی رمقی آخرین تلاش خود را برای ماندن روی در ورودی به کار بسته اند. خواندن این همه درد دل که حتی روی زنگی که دکمه اش از جا درآمده مهارت خاصی می طلبد.

حاج آقا قنبری در کنار استاد

حاج آقا قنبری در کنار استاد

با این همه اگر خدای ناکرده خواستید برای مریضی که از او قطع امید کرده اند کاری انجام دهید، به این خانه بیایید، خرجی ندارد دکتر نباتی حتی نبات را هم مجانی به شما می دهد. فقط کافی است چاقوی جراحی بدن بیمار را لمس نکرده باشد. اگر نشانی را پیدا نکردید، نگران نباشید. مغازه دارها عادت کرده اند روزی هزاربار پس از شنیدن نام «دکترنباتی» از پشت پیشخوان بیرون بیایند و خانه این پزشک بی دارو اما شفابخش را نشانتان بدهد.

حاج حسین قنبری قائم

حاج حسین قنبری قائم

منابع :

وبلاگ طب اسلامی مستند پیر مهر ، سایت صدای سراب

Share۸ نظر در “حاج حسین قنبری کیست ؟”

 1. انشاءا… خداوند به ایشان طول عمردهد تامن حقیر بتوانم ایشان را زیارت کنم هرچند من بدبخت ترازاین هستم که حاج آقا مرا ببیند

 2. دوست عزیزی که می گویی بدبخت هستی و حاج آقا را نمی بیبینی اشتباه نکن سعی کن ببینی تا آرامش واقعی را حس کنی

 3. با سلام..
  واقعا باور کردنش سخت..اما من بچم و از ایشون و فقط با خوردن یه تیکه نبات دارم
  خدا خیرش بده…

 4. حاج آقا نبات یکشنبه دارم میام پیشت اما نماز نخوندم اما عاشقتمممم به دلم برات شده فقط خود تو هستی که نجاتم میدی به یاری حق…..عاشقتمممممممم دوست دارم ۲۰۰ سال عمر کنی قول میدم ازین به بعد نماز بخونممممممم یکشنبه میبینمت میدونم چاره ی درم تویی فقط تو فقط توووو و خداوند دل تو دلم نیست واسه دیدنت خواب ندارم از دوق دیدنت خدا خیلی دوسم داره که تورو به من نشون داد….۳سال و نیم پیش که مریض شدم تا سر کوچتون اومدم بقال گفت فوت شدین شایع شده بود فوت شدین اما الان یه مریضیه دیگه روم دکترا تشخیص دادن از کسی خبر گرفتم زنده هستین این قسمت الهی هست که من شفا بگیرم روم تیغ جراحی هم نخورده تا شما هستین غم ندارممممم راستی ۲۶ سالم هست دختر خوبی هستم اما شمارو ببینم خوبترم میشم اهل نماز میشم قول مردونه میدمااااا نکنه یوقت منو چون نمار نخوندم از خونت بیرون کنی دلم میشکنه ها با هزار آرزو دارم میام پیشتا من زینب با دیدنت سالم و عاری از هرگونه بیماری میشم شیطون هم از جلدم بیرون کن خدایا خدایا عاشقتم حاجی نباتی حاجی نباتی دیوونتم امام زمان می پرستمت دست شفا به سویم دراز کنید همگی من دختر دل پاکی هستم اما گناه هم تو زندگیم داشتم اما از روی هرزگی نبوده در ضمن من توهمات مسخره ی وسواسی هم دارم اما تو پشتم هستس باورت میشه گوشم درد میکرد تو سایت عکستو دیدم خوب شد؟ اصلا به دلم برات شده فکرت هم منو شفا داده چه برسه به دیدنتو نباتت بچه تورو خدا دعا کنید آقا نبات زنده بمونه خیلی دوسش دارم از پدرم برام عزیزتره….بلاخره اسمم که همیشه دوسش نداشتم یروزی مثل امروز به دادم رسید یا زینب کبری عاشقتم

 5. خوشحالم که یک ابرانی هستم آخه اگر خارج از کشور بودم کی میخواست منو نجات بده؟ درسته خدا همه جا هست اما اونجا دست شفا بخش تورو نداشتم که منو بیشتر به خدا نزدیک کنه .خدایااااااااااا شکرت شکرت شکرت

 6. از کسانی هستم که دوبار خدمت ایشان رسیدم و بدون داروهای پزشکی شفایافتم بار دوم ایشان تاکید کردند که وقتی حالم خوب شد دوباره خدمت برسم ولی نتونستم. شمارشو هرچقدر گرفتم اشغال بود. بعد از سپری شدن ۷سال نتونستم خدمتشان برسم امشب خوابشو دیدم و نمیدونم چکار کنم؟

 7. سلام تا حالا کسی دیده یا شنیده که حاج اقا فرد نابینا شفا بده ؟
  اگه کسی شنیده بگه چون ما پسر ۹ماه داریم مشکل بینایی دارد با تشکر

 8. با سلام وادب جناب soha اگر پیام مرا میبینید اگرممکن است نوع بیماریتان را میگویید البته اگرممکن است چون من بیماری قلبی دارم ومیخواهم بروم دیدار آقا متشکرم

نظر خود را بنویسید(comments)


8 + یک =

 

         


العربیة |- خانه |- درباره ما | - عضویت | - تبلیغات

پشتیبانی توسط سرورهای قدرتمند شرکت هاست ایران

Copyright © 2013 . All right reserved