چهارشنبه 15 مهر 1394 | | 7th October 2015
آراس اس فروشگاه عضویت تماس خانه القیادات الشیعة

348
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۰
بخش خبر سایت - ایسلنا ، اخبار سیاسی ،

اسلام، مردم و ولایت سه رکن اصلی جمهوری اسلامی

اسلام، مردم و ولایت سه رکن اصلی جمهوری اسلامی هستند

رهبران شیعه – به نقل از شبستان :آیت الله نوری همدانی، مرجع عالیقدر جهان تشیع پنجشنبه 15 اردیبهشت در جمع پرشور مردم استان البرز گفت: یکی از موضوعاتی که در روایات اهل بیت بر آن تأکید شده مسئله شناخت زمان است و به فرموده امام صادق (ع) بر هر عاقلی لازم است که زمان شناس باشد و در راستای شناخت زمان حرکت کند.

وی افزود: از آنجا که در این جهان هیچ موجودی بدون علت به وجود نمی آید باید تمام رخدادها و حوادث ریشه یابی شود.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به ارکان جمهوری اسلامی ایران گفت: انقلاب ایران مثلثی است که از سه رکن اسلام، مردم و ولایت فقیه تشکیل شده است.

این مرجع عالیقدر ادامه داد: بنیانگذار انقلاب با نگاهی به مسلمانان جهان یافت که مسلمانان که روزی بر قله عظمت جهان می درخشیدند اکنون از جهان عقب افتاده اند و به این جهت به فکر راه چاره افتاد.

وی با بیان اینکه دلیل عقب ماندگی مسلمانان دور افتادن از اسلام ناب است، گفت: امام سعی کرد اسلام ناب را به مردم بازگرداند یعنی اسلامی که در آن فرهنگ جهاد و شهادت طلبی و امر به معروف و ظلم ستیزی وجود دارد.

آیت الله نوری همدانی افزود: مردم ایران پس از انقلاب توسط سران استکبار تحقیر شده بودند و خوداتکایی آنها از بین رفته بود. امام می خواست تا مردم از زیر سلطه غرب و سلطنت آزاد شوند.

وی با اشاره به ریشه دار بودن شاه پرستی در میان مردم ایران گفت: اگر به فرهنگ شعرا نگاه کنید می بینید که بسیاری از اشعار برای تعریف و تمجید از شاهان ظالم گفته شده است که این نشان از مسئله شاه پرستی در فرهنگ مردم ایران دارد.

این مرجع عالیقدر با اشاره به اینکه برای ایجاد هرگونه تحولی باید اول مردم متحول شوند، گفت: به همین دلیل امام 15 سال برای ساختن مردم به وسیله ایمان و آگاهی وقت گذاشتند و هنگامی که مردم به این آگاهی رسیدند رژیم سلطنتی را از میان برداشتند.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به فداکاری های مردم شهیدپرور انقلاب اسلامی گفت: الان شما به هر کجای ایران که بروید و در تمام روستاها و شهرها یادگاری های شهدا یعنی پدر و مادر و خانواده آنها وجود دارند و پیام تلاش بیشتر را برای ما به ارمغان می آورند.

وی حرکت مردم ایران را ادامه حرکت مسلمانان صدر اسلام دانست و گفت: امام راحل نیز همین عقیده را داشتند و می گفتند مردم همان صدایی را که از حلقوم پیامبر (ص) می شنوند از حلقوم مرجع تقلید نیز می شنوند و حرکت مردم ما ادامه بدر و حنین است.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه امام به جای اتکای به سلاطین به مردم تکیه کرد، گفت: به همین دلیل امام راحل همیشه به مسئولان تأکید داشتند که ملاحظه فقرا و پابرهنگان را بکنند و می گفتند اگر شما اکنون بر مسند هستید به خاطر همین مردم است. تا مردم در صحنه باشند انقلاب محفوظ است همانگونه که در 9 دی 88 و 22 بهمن 89 مردم به صحنه آمدند.

این مرجع تقلید شیعیان جهان ولایت فقیه را کن اساسی جمهوری اسلامی دانست و گفت: اگر ولایت فقیه نباشد دوباره سرنوشت مردم به دست کاخ نشین ها می افتد زیرا افرادی عادی زود در مقابل مستکبران سر خم می کنند اما فقیه شجاع هیچگاه چنین نخواهد بود.

وی با اشاره به روحیه ظلم ستیزی امام خمینی (ره) گفت: هنگامی که گروهی از طرف کارتر بعد از تسخیر لانه جاسوسی می خواستند به دیدار امام بیایند امام هرگونه ملاقات با آنها ممنوع اعلام کرد و گفت باید ابتدا آنها شاه را به ما تحویل دهند تا او را به سزای اعمالش برسانیم. این روحیه ظلم ستیزی تنها در یک فقیه اسلام شناس آگاه و شجاع یافت می شود.

انتهای خبر/خسروی

رهبران شیعه : اخبار سیاسی

Shareنظر خود را بنویسید(comments)


× نُه = 18

 

         


العربیة |- خانه |- درباره ما | - عضویت | - تبلیغات

پشتیبانی توسط سرورهای قدرتمند شرکت هاست ایران

Copyright © 2013 . All right reserved